4 Aralık 2013 Çarşamba

Kalpli Kapı Süsleri

Kalpler...

Yılbaşının yaklaşmasıyla etrafta daha sık görmeye başladık kapı süslerini.  Hem evin girişini süsleyip hem de hoş bir etki yaratması açısından çok tercih ediliyor. Bazen de sırf canımız öyle istiyor diyor alıp astığımız, hatta benim size birazdan anlatacağım gibi kendi yaptığımız süslerimiz de var.

Kalpli kapı süslerimiz ise hem yılbaşını karşılamak için ideal hem de oldukça romantik bir etki yansıtıyor.
 
Üç boyutlu görüntüsüyle o kadar ilgi çekiyor ki etraftan gelecek sorulara hazırlıklı olun. Ayrıca renk uyumu da önemli. Ben sözde mor rengi sevmem ama bu sene morla o kadar haşır neşir oldum ki galiba kalbimde mora da yer açıldı.
Yapımına gelince o kadar basit ki başlamışken birkaç tanede sevdiklerinize yapın hemen oluyor çünkü. Öncelikle uygun renkte kartonlar buluyoruz. Sonra kartonlara çeşitli boylarda kalpler çizip onları kesiyoruz. Ben kalp şablonu kullandım düzgün olsun diye. İyi bir yapıştırıcı ediniyoruz. Silikon çok iyi bu konuda ama dikkat sıcak silikon çok yakıyor. Sonra kalpleri üst üste gelecek şekilde yapıştırıyoruz.
Ortaya böyle bir görüntü çıkıyor isteğe bağlı fiyonkla süsleyip birde asma yeri eklediniz mi işlem tamam.                                                      Geriye kapıları süslemek kalıyor.
KALPleri hayatınızdan hiç çıkarmayın...
Sevgiler...


1 yorum: