27 Eylül 2013 Cuma

ÇANAKKALE

Çanakkale

Gezmek ve dinlenmek için tercih edebileceğiniz yerlerden biri Çanakkale. Özelikle bizim kafa dinlemek, biraz havamızın değişmesi için tercih ettiğimiz yerlerden. Küçük şirin bir şehir Çanakkale.Biz sahili gezmekten ayrı bir keyif aldık burda. Püfür püfür esen rüzgar ilk başta sersemletiyor ancak sonra alışıyorsun bu esintiye.
Evlerin sahil kenarında olması her baktığımda ne kadar şanslılar düşüncesi geçiriyor aklımdan. Her sabah denizle uyanmak ne güzeldir...


                                                     Truva atı sembolik olarak yapılmış.
                      Çanakkale sokaklarını dolaşırken eski yapıların uyumunu fark ediyorsunuz.
           Kitapçıların bulunduğu bu sokağa bayıldım, kitapları inceleyerek dolaşmak mümkün.                             Bu sokakta gezerken alışveriş yapma imkanı bulabiliyorsunuz.                                                               Tarihi Aynalı Çarşı              Buraya aynalı çarşı denmesinin nedeni giriş kapısını iki kenarında bulunan aynalarmış.                                            Çarşıda hediyelik eşyaları bulmak mümkün


                                                           Nusret Mayın Gemisi limanda,

                                                                       
Bu saat kulesi limana çok yakın ve önünde meşhur bir çorbacı var. ne zaman gitsek mutlaka uğrarız kesinlikle tavsiye ediyorum. Çanakkale'ye giderseniz bu mekana mutlaka uğrayın. Aslında işkembe çorbasıyla meşhurmuş ama biz tavuk suyunu da sevdik.


                       Tabi sahilde oturup güneşin batışını izlemek de ayrı keyif veriyor.      Akşamları denize karşı oturup çekirdek çitlemenin, muhabbetin de keyfi ayrı, gözlere oturan uykusuzluğa rağmen biraz daha oturma isteği.      Ayak üstü atıştırmalık olarak balık tercih edebileceğiniz bir mekan, konsepti de çok güzeldi.                Sahilde kahvenin de ayrı bir tadı var bol köpüklü, püfür püfür esen rüzgarla beraber.             Ayrılırken bu manzara karşılıyor bizi Çanakkale'nin buram buram tarih kokan yakası Gelibolu.


 
 
Ulaşım Trakya tarafından Eceabat ve Kilitbahir'den feribotla sağlaniyor.
Çanakkale/TÜRKİYE

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder