20 Temmuz 2013 Cumartesi

Kına Gecesi Hazırlıkları


       Düğünlerin olmazsa olmazı gelinlerin vazgeçilmezi kına gecelerinin ayrı bir havası vardır. Gerçi önceden gelini ve anneyi ağlatma üzerine kurulu olan bu gelenek şimdilerde eğlence özelliğiyle daha çok ilgi görüyor. Gelin hanım arkadaşları ve sevdikleriyle rahat rahat kurtlarını döküyor. Düğün öncesi motivasyon bir nevi. Yeniliklerle birlikte artık kına geceleri hazırlıklarına ayrı bir önem verilmeye başlandı. Düğünün konseptine göre kına hazırlıkları yapılıyor. Giyilecek kıyafet yaygın olarak bindallı tercih edilirken tuvalet ve abiye giymeyi tercih edenler de var.

       Konsepte uygun tercih edilen birkaç kına aksesuarını paylaşacağım sizlerle...
       Bunlar Pinar'ımın kına gecesi aksesuarları...kına tepsisi ve sepet

                                                                           
                                                                  minik tacı ve yüz örtüleri


         
            Mumluklar da çok iyi düşünülmüş, bir de kına üzerine koymak için hazırlanmış kırmızı güller. İlerde bunların farklı bir tarzını yapıp paylaşmayı planlıyorum.                                                             Bu minik taca bayıldım.                                                                  Gelinin mendili                             Ayakkabıyı da paylaşmadan edemedim. (bu gelinliğin ayakkabısı  ama olsun)


      Kına gecelerinde gelenlere gelinden hatıra kalması için tercih edilen minik hediyelerden bahsedeceğim biraz da. Artık her şey konsepte göre hazırlandığı için hazırlıklarda çok güzel oluyor. Bir kaç yerde gördüğüm kına gecesi hediyeliklerine gelince:                                                                       Nalan'ın hobileri
     Üzerinde gelinin adı yazılı oje şişeleri tabiki kına gecesi kırmızısından bu ara en çok tercih edilenlerden.
jeliboncuk blog
 
Lavanta keseleri de çok güzel bir hediye, dolap içlerini süslesin diye.

Artık insanlar buzdolabı üzerini süsleyen magnetlerden sıkılmış durumda. Farklı şeyler deneyip sunmak derdinde. Ben en çok ojeleri beğendim.

 
Hem yapımı kolay hem gelinin arkadaşlarına güzel bir hatıra. Öjeleri süsleyip böyle kullanmak çok orjinal bir fikir. Benim yaptığım Süslü Ojeleri görmek  için tıklayın.

Fikir vermesi dileğiyle...

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder